Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi sebleg z miasteczka Jastrzębie-Zdrój. Mam przejechane 9295.08 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 18.33 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.


2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl

Moje zdjęcia



Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy sebleg.bikestats.pl


Free counters!
Dane wyjazdu:
151.73 km 0.00 km teren
08:57 h 16.95 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Rajd rowerowy na Skrzyczne (1257 m n.p.m.)

Niedziela, 20 lipca 2014 · dodano: 20.07.2014 | Komentarze 0

36 rowerzystów kilka minut po 8 wyruszyło w kierunku Beskidu Śląskiego, by zdobyć mierzące 1257 m n.p.m. Skrzyczne. Po drodze czeka na nas bufet w Ustroniu. Po uzupełnieniu bidonów i krótkim odpoczynku ruszamy w kierunku Wisły. Tu za skocznią narciarską, w Wiśle Malince czeka na kolejny bufet. Jest też możliwość ochłodzenia się w pobliskim potoku i czas na grupowe zdjęcie przed rozpoczęciem podjazdu. Rozpoczynamy 12 kilometrowy podjazd, najpierw drogami szutrowymi, a następnie kamienistymi górskimi szlakami.Przez Malinowską Skałę docieramy około 15 na szczyt Skrzycznego. Po chwili odpoczynku i pamiątkowej fotce kierujemy się w drogę powrotną. Teraz już tylko powrót do domu. Wraz z piątką znajomych zjeżdżamy na Przełęcz Salmopol, a następnie asfaltem do Wisły. Po drodze jeszcze małe zakupy w Ustroniu i Skoczowie i około 20 meldujemy się Jastrzębiu Zdroju.


Route 2 707 185 - powered by www.bikemap.net
Przed startem
Przed startem © sebleg
Jazda !
Jazda ! © sebleg

Bufet w Ustroniu
Bufet w Ustroniu © sebleg

Podjazd do Wisły Malinki
Podjazd do Wisły Malinki © sebleg

Za skocznią
Za skocznią © sebleg

Dojazd do bufetu w Wiśle Malince
Dojazd do bufetu w Wiśle Malince © sebleg

Fotka i rozpoczynamy podjazd na Skrzyczne
Fotka i rozpoczynamy podjazd na Skrzyczne © sebleg

Coraz wyżej
Coraz wyżej © sebleg

Humory dopisywały
Humory dopisywały © sebleg

Skrzyczne - pod schroniskiem
Skrzyczne - pod schroniskiem © sebleg

Skrzyczne zdobyte
Skrzyczne zdobyte © sebleg




Dane wyjazdu:
50.25 km 0.00 km teren
03:02 h 16.57 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Objazd drogami technicznymi wzdłuż A1

Niedziela, 13 lipca 2014 · dodano: 13.07.2014 | Komentarze 0

Dziś postanowiłem sprawdzić czy da się jechać wzdłuż autostrady A1 drogami technicznymi. Rozpoczynam w Mszanie i kieruję się w stronę Czech. Niestety drogi techniczne są tylko fragmentami, co chwila musiałem wracać odbijać od autostrady i wbijać się w kolejną drogę techniczną. Mimo tego fajnie się jeździło po bocznych uliczkach przy autostradzie, dobre samopoczucie straciłem przed Prymatem gdzie złapałem kapcia i dalszą drogę kontynuowałem już pieszo.

Widok na most w ciągu drogi wojewódzkiej 933
Widok na most w ciągu drogi wojewódzkiej 933 © sebleg

Krostoszowice
Krostoszowice © sebleg

Droga techniczna na wysokości Turzy
Droga techniczna na wysokości Turzy © sebleg


Dane wyjazdu:
114.15 km 0.00 km teren
06:13 h 18.36 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Niebieska rowerowa "Pętla" Rybnicka i czarny szlak do Rud

Sobota, 12 lipca 2014 · dodano: 12.07.2014 | Komentarze 0

Prośby do tych na górze o dobrą pogodę zostały wysłuchane i możemy zrealizować zaplanowaną na dziś wycieczkę do Rybnika. Tradycyjnie na 7:30 jestem umówiony z Edkiem pod blokiem, szybki przegląd rowerów, trochę smaru na łańcuchy i idziemy na Bożka, na miejsce zbiórki. Po chwili dołączają Marcin, Kuba, Sylwek i Asia. Ruszamy na zielony szlak rowerowy prowadzący do Rybnika. W Szerokiej dołącza do nas Piotr i w siódemkę kontynuujemy naszą wyprawę. Oznakowanie szlaku miedzy Świerklanami a Rybnikiem jest fatalne, a dokładnie to w ogóle go nie ma. Na szczęście jesteśmy przygotowani na to i dzięki wgranemu plikowi GPX z szlakiem  i aplikacji TrekBuddy docieramy do Rybnika. Zaraz za rogatkami Rybnika nagle pojawiają się tabliczki z zielonym paskiem i rowerkiem :) Teraz to już inna jazda, po chwili jesteśmy na Rybnickich Błoniach, gdzie zielony szlak ma swój koniec, a początek mają tu inne szlaki. My na dziś zaplanowaliśmy objazd niebieskiej rowerowej "Pętli" Rybnickiej. Skręcamy w lewo w stronę Jeziora Rybnickiego. Jadąc wokół jeziorka decydujemy się odbić na czarny szlak i odwiedzić Rudy. Po zwiedzeniu zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej wracamy na "Pętlę". Trasa w większości wiedzie lasami , szlak jest znakomicie oznakowany i wszyscy byli pod wrażeniem zarówno terenów którymi jechaliśmy jak i stanu oznakowania. Po zaliczeniu pętelki wracamy zielonym szlakiem w kierunku  Jastrzębia.
Szczególne słowa uznania dla Asi, która była przekonana, że trasa ma 36km, ale dzielnie dała radę, a w drodze powrotnej nawet wyprzedzała nas na podjazdach - ta zapiekanka musiała być z jakimś dodatkiem :)
Dzięki wszystkim za udany wypad. Kolejne już w planach :)

Route 2 694 048 - powered by www.bikemap.net

Torowisko kopalni Zofiówka
Torowisko kopalni Zofiówka © sebleg

Przed promilem :)
Przed promilem :) © sebleg

Nad Jeziorem Rybnickim
Nad Jeziorem Rybnickim © sebleg

Zabytkowa stacja kolejki wąskotorowej w Rudach
Zabytkowa stacja kolejki wąskotorowej w Rudach © sebleg

Wąskotorówka w Rudach
Wąskotorówka w Rudach © sebleg

Odpoczynek na polanie
Odpoczynek na polanie © sebleg

My nie zaśmiecamy lasu ;)
My nie zaśmiecamy lasu ;) © sebleg

W drodzę powrotnej trzeba było coś zjeść
W drodzę powrotnej trzeba było coś zjeść © sebleg

Kuba i Edek
Kuba i Edek © sebleg

Sylwek
Sylwek © sebleg

Tak oznakowane są trasy rowerowe w Rybniku
Tak oznakowane są trasy rowerowe w Rybniku © sebleg




Dane wyjazdu:
5.19 km 0.00 km teren
00:25 h 12.46 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Las Kyndra

Poniedziałek, 7 lipca 2014 · dodano: 07.07.2014 | Komentarze 0

Po obejrzeniu trzeciego etapu TdF postanowimy z Edkiem też trochę pokręcić pedałami. Nasz wybór pada na pobliski Las Kyndra, mieliśmy nadzieje, że cień drzew da nam ulgę. Nadzieje okazały się płonne, na dodatek po przejechaniu jednej ścieżki okazało się,że mam braki powietrza w tylnym kole. Wracamy podpompować koło i na dziś kończymy jazdę :p

Ktoś nam rzucał przeszkody pod koła
Ktoś nam rzucał przeszkody pod koła © sebleg


Kto po zbożu jeździ ?
Kto po zbożu jeździ ? © sebleg

Kategoria 0-25, Z Agatsonem


Dane wyjazdu:
107.31 km 0.00 km teren
06:02 h 17.79 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Karkoszczonka - Beskidek - Hyrca - Kotarz

Sobota, 5 lipca 2014 · dodano: 05.07.2014 | Komentarze 0

Pobudka o 6:30. Wyprowadzam psa, śniadanko, wskakuję w rowerowy strój i można wychodzić. O 7:30 jestem umówiony pod blokiem z Edkiem. Sprawdzamy ciśnienie w oponach, smarujemy łańcuchy i można iść na Arki Bożka, miejsce zbiórki. Po chwili zjawia się Sylwek, czekamy do 8:05 i ruszamy, Andrzej niestety zaspał. Kierunek Brenna, po drodze krótkie odpoczynki w Skoczowie i Brennej. Po odpoczynku rozpoczynamy podjazd na Przełęcz Karkoczonka (729 m n.p.m.). Wspólnie dojeżdżamy do końca drogi asfaltowej, dalej tylko Sylwek daje redę i bez zatrzymywania dociera na przełęcz, ja z Edkiem ćwiczymy wypych. Na Karkoszczonce posiłek w Chacie Wuja Toma i czerwonym szlakiem przez Beskidek (860 m n.p.m.) i Hyrcę (Beskid Mały) (929 m n.p.m.) docieramy na Kotarz (974 m n.p.m.). Tu mały odpoczynek i niebieskim szlakiem przez Halę Jaworową kierujemy się do Brennej. W Brennej zaczyna nas straszyć deszcz, ale Sylwek narzucił takie  tempo podczas powrotu, że udaje nam się wrócić do Jastrzębia na sucho.

Route 2 682 708 - powered by www.bikemap.net


Przełęcz Karkoczonka (729 m n.p.m.)
Przełęcz Karkoczonka (729 m n.p.m.) © sebleg

Odpoczynek w Chacie Wuja Toma
Odpoczynek w Chacie Wuja Toma © sebleg

Podjazd czerwonym szlakiem na Kotarz
Podjazd czerwonym szlakiem na Kotarz © sebleg

Kotarz (974 m n.p.m.)
Kotarz (974 m n.p.m.) © sebleg

Hala Jaworowa
Hala Jaworowa © sebleg

Widok na Hale Jaworową
Widok na Hale Jaworową © sebleg




Dane wyjazdu:
131.17 km 0.00 km teren
07:12 h 18.22 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Rajd rowerowy na Stożek (979 m n.p.m)

Poniedziałek, 30 czerwca 2014 · dodano: 30.06.2014 | Komentarze 1

Relacja organizatorów z rajdu:
"STOŻEK ZDOBYTY !
Miłośnicy kolarstwa górskiego z naszego miasta zaliczyli kolejny, wymagający etap. Tym razem celem wyprawy był Stożek Wielki (979 m n.p.m.) – czyli szczyt górski w Paśmie Czantorii w Beskidzie Śląskim. Był to jeden z najdłuższych i najtrudniejszych rajdów w tej edycji. Trasa IV Jastrzębskiego rajdu rowerowego liczyła nieco ponad 120 kilometrów. Rowerzyści zgrupowali się w niedzielę 29 czerwca o godzinie 8.00 na placu przy ul. Warszawskiej 6- naprzeciw sklepu rowerowego. Na miejscu zapisów czekał rozstawiony pierwszy punkt bufetowy, gdzie każdy uczestnik mógł zatankować swój bidon napojem izotonicznym. Kolejnym punktem imprezy była krótka odprawa i zapoznanie się z trasą oraz istotnymi informacjami organizacyjnymi. Po zamknięciu zapisów kolumna licząca 70 rowerów skierowała się w stronę Bzia. Następnie rowerowi zapaleńcy przejechali przez Pielgrzymowice, Golasowice, Jarząbkowice, Drogomyśl, a dalej już brzegiem Wisły przez Ochaby i Skoczów dotarli do parku w Ustroniu, gdzie ponownie czekał punkt bufetowy z napojami i energetyczną przekąską. Po krótkim odpoczynku rozpoczął się punkt rowerowej imprezy- czyli droga do centrum Wisły, a stamtąd w stronę stacji narciarskiej Stożek. Dodajmy jeszcze, że pogoda tego dnia była wyjątkowo piękna. W upalnych promieniach słońca cykliści musieli przeprawić się przez liczne podjazdy, malownicze polany oraz szutrowe ścieżki. Widoki tego dnia było warte każdego zmęczenia i częściowo rekompensowały ociekający pot, a także momentami skrajne zmęczenie.Uczestnicy rajdu zgrupowali się ponownie , tuż obok zabytkowego mostu kolejowego, szybkie tankowanie bidonów i teraz już cały czas pod górkę. Pod dolną częścią stacji narciarskiej na wycieńczonych zapaleńców znowu czekała strefa bufetu. Ostatnim etapem był już "tylko" podjazd do schroniska PTTK, gdzie dotarli wszyscy rajdowcy."

Po zdobyciu Stożka grupkami wracamy do Jastrzębia. Wspólnie ze znajomymi schodzimy na Stożek Mały skąd zjeżdżamy do czeskiego Nydka. Następnie przez Bystrice i Trzyniec (Třinec ) docieramy do Czeskiego Cieszyna. Po krótkim odpoczynku ruszamy dalej w powrotną drogę i przez Karvine , a następnie Marklowice docieramy do Jastrzębia. Szczęśliwie podczas powrotu do domu deszcze nas omijały , a dopiero w momencie dotarcia do domu rozpoczęła się ulewa :)

Route 2 674 870 - powered by www.bikemap.net
Jest ekipa , jest zabawa
Jest ekipa , jest zabawa © sebleg

Ostatnie chwile przed wyruszeniem na trasę
Ostatnie chwile przed wyruszeniem na trasę © sebleg

Wspólne zdjęcie przed startem i ruszamy w kierunku Wisły
Wspólne zdjęcie przed startem i ruszamy w kierunku Wisły © sebleg

Bufet w Ustroniu
Bufet w Ustroniu © sebleg

Ruszamy dalej
Ruszamy dalej © sebleg

Jesteśmy już w Wiśle
Jesteśmy już w Wiśle © sebleg

Teraz już tylko pod górę
Teraz już tylko pod górę © sebleg

Dojazd do dolnej stacji wyciągu na Stożek
Dojazd do dolnej stacji wyciągu na Stożek © sebleg

Wypych też musi być :)
Wypych też musi być :) © sebleg

Stożek zdobyty
Stożek zdobyty © sebleg

Na szczycie czekają nas takie widoki
Na szczycie czekają nas takie widoki © sebleg

Wszyscy na szczycie Stożka
Wszyscy na szczycie Stożka © sebleg


W Czeskim Cieszynie
W Czeskim Cieszynie © sebleg



Kategoria >100, Rajdy rowerowe


Dane wyjazdu:
38.38 km 0.00 km teren
02:18 h 16.69 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Żory

Wtorek, 24 czerwca 2014 · dodano: 24.06.2014 | Komentarze 0


Ulica Rolnicza
Ulica Rolnicza © sebleg


Trakt Żorski
Trakt Żorski © sebleg


Dane wyjazdu:
23.32 km 0.00 km teren
01:11 h 19.71 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

17 % zaliczone

Poniedziałek, 23 czerwca 2014 · dodano: 23.06.2014 | Komentarze 0

17-tka zaliczona
17-tka zaliczona © sebleg


Edek trenuje przed Tourem
Edek trenuje przed Tourem © sebleg

Widok na Jastrzębie z remontowanej ulicy Chlebowej
Widok na Jastrzębie z remontowanej ulicy Chlebowej © sebleg
Kategoria 0-25, Z Agatsonem


Dane wyjazdu:
117.23 km 0.00 km teren
05:48 h 20.21 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Plessówka i zapora w Goczałkowicach

Sobota, 21 czerwca 2014 · dodano: 21.06.2014 | Komentarze 0

Na dziś zaplanowaliśmy od dawna odkładany wypad Plessówką do Pszczyny. Informację o tym wrzucamy na fb , na grupę MTB Jastrzębie-Zdrój. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury razem z nami postanowiło pojechać dwóch nowo poznanych kolegów - Andrzej i Sylwek. O 8 ruszamy w kierunku Pawłowic , a za nami chmury deszczowe. W Pawłowicach pod UG chwila przerwy na fotkę oznaczenia początku szlaku do Pszczyny i ruszamy tzw. Plessówką. Po chwili przewidzenia czy to czasem nie będzie nasza ostatnia fotka zaczynają się urealniać - zaczyna padać. Chłopaki wskakują w przeciwdeszczowe stroje , które działają na deszcz jak amulety , bo po chwili przestaje padać. W Suszcu trochę gubimy szlak , dzięki czemu jesteśmy gośćmi na zawodach wędkarskich , ale po chwili wracamy na niebieski szlak i zmierzamy w kierunku Pszczyny. W Pszczynie odwiedzamy Skansen , Park Pszczyński z Zamkiem i zagrodę żubrów. Teraz kierunek Goczałkowice i zapora . Po pokonaniu zapory krążymy trochę po lesie obok Zbiornika Goczałkowickiego , a następnie kierujemy się w kierunku Strumienia. Na rynku krótki odpoczynek i przez Zbytków wracamy do Jastrzębia.

Route 2 661 391 - powered by www.bikemap.net

Początek Plessówki
Początek Plessówki © sebleg

Trzeba było zakładać ciuchy przeciwdeszczowe
Trzeba było zakładać ciuchy przeciwdeszczowe © sebleg

My bramę zamkneliśmy
My bramę zamkneliśmy © sebleg

Czasem ciężko było jechać
Czasem ciężko było jechać © sebleg

Maryjka na Branicy
Maryjka na Branicy © sebleg

Historia Maryjki na Branicy
Historia Maryjki na Branicy © sebleg

Różańce i obrazki pozostawione przez odwiedzających to miejsce
Różańce i obrazki pozostawione przez odwiedzających to miejsce © sebleg

Przy Maryjce na Branicy
Przy Maryjce na Branicy © sebleg

Edkowi trasa się podobała :)
Edkowi trasa się podobała :) © sebleg

Przed Skansenem w Pszczynie
Przed Skansenem w Pszczynie © sebleg

Komitet powitalny
Komitet powitalny © sebleg

Zamek w Pszczynie
Zamek w Pszczynie © sebleg

Przed zagrodą żubrów
Przed zagrodą żubrów © sebleg

Na zaporze w Goczałkowicach
Na zaporze w Goczałkowicach © sebleg




Dane wyjazdu:
32.38 km 0.00 km teren
01:36 h 20.24 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Zwiedzanie pogranicza

Środa, 18 czerwca 2014 · dodano: 18.06.2014 | Komentarze 0

Kiedyś to był wypasiony obiekt
Kiedyś to był wypasiony obiekt © sebleg

Edek przed remizą strażacką z 1929r w czeskich Marklowicach
Edek przed remizą strażacką z 1929r w czeskich Marklowicach © sebleg
Kategoria 25-50, Z Agatsonem