Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi sebleg z miasteczka Jastrzębie-Zdrój. Mam przejechane 9295.08 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 18.33 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.


2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl

Moje zdjęcia



Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy sebleg.bikestats.pl


Free counters!
Wpisy archiwalne w kategorii

Na szlaku

Dystans całkowity:3173.37 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:174:50
Średnia prędkość:18.15 km/h
Liczba aktywności:44
Średnio na aktywność:72.12 km i 3h 58m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
64.33 km 0.00 km teren
04:10 h 15.44 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Żółta trasa rowerowa Kaczyce-kończyce i browar w Karwinie

Niedziela, 14 czerwca 2015 · dodano: 22.06.2015 | Komentarze 0

Kolejna niedziela i kolejny wyjazd w większym gronie.Tym razem ruszają ze mną Edek,Mati i Andrzej. Pomysłów nie było wiele i postanawiam objechać w tym roku żółtą trasę rowerową Kaczyce-Kończyce. Szlak rozpoczyna się na byłym przejściu granicznym Karwina-Raj i prowadzi spokojnymi drogami i leśnymi duktami gmin Kaczyce i Kończyce. Na trasie czekają na nas takie atrakcje jak była kopalnia "Morcinek" , Zamek w Kaczycach i Pałac w Kończycach. Po objechaniu żółtej trasy wracamy do Karwiny i odwiedzamy miejscowy browar , gdzie czeka na nas smaczny Larishe. Po degustacji omijamy centrum i wałami Olzy kierujemy się w stronę Zameczku w Petrowicach. Potem jeszcze wizyta w "Na końcu świata" i podjazd do granicy i jesteśmy prawie w domu.

Trasa:
Route 3 105 754 - powered by www.bikemap.net






Dane wyjazdu:
104.87 km 0.00 km teren
05:19 h 19.72 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Zielona trasa rowerowa Kobiór - Radostowice + Pszczyna, Poręba, Strumień

Niedziela, 5 października 2014 · dodano: 05.10.2014 | Komentarze 1

Trasa rowerowa z Kobióra do Radostowic

Dziś siedmioosobową grupą ruszamy po 8 na zieloną trasę rowerową z Kobióra do Radostowic. Przez Bzie i Las Kuziok docieramy do Pawłowic. Tu wbijamy na Plessówkę, którą docieramy do Kobióra. Obok budynku nadleśnictwa Kobiór początek ma cel naszego wyjazdu. Na trasie odwiedzamy bazę rakietową Czarków, tu kiedyś stacjonowały zestawy rakietowe S-125 Newa, obecnie obiekt ten, nieczynny od 2001, roku niszczeje i zarasta. Po kilku kilometrach leśnymi drogami docieramy do miejscowości Radostowice, w której podczas II wojny światowej zlokalizowany był podobóz KL Auschwitz. Jego więźniowie wykorzystywani byli głównie do prac leśnych. W Radostowicach, przy skrzyżowaniu głównej ulicy z drogą wojewódzką nr 935 Żory – Pszczyna kończy swój bieg zielona trasa rowerowa. Tu też rozstajemy się z Tomkiem, który wraca do Jastrzębia, a my skręcamy w kierunku Pszczyny. Tu robimy dłuższą przerwę na ciepły posiłek. Z Pszczyny trasą R4 kierujemy się do Strumienia, z przerwą na tamie w Porębie. W Strumieniu kilka wdechów solanki i można ruszać dalej w kierunku Pawłowic. Tu Janusz odbija na Rowień , a reszta wraca do Jastrzębia.

Trasa:
Route 2 819 529 - powered by www.bikemap.net
Na Plessówce
Na Plessówce © sebleg

Baza rakietowa Czarków
Baza rakietowa Czarków © sebleg

Zamek w Pszczynie
Zamek w Pszczynie © sebleg

Solanka w Strumieniu
Solanka w Strumieniu © sebleg

Tama w Porębie
Tama w Porębie © sebleg





Dane wyjazdu:
127.59 km 0.00 km teren
07:06 h 17.97 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Racibórz zaliczony ... i nie tylko.

Poniedziałek, 29 września 2014 · dodano: 29.09.2014 | Komentarze 0

Początkowo w planach miałem inny wyjazd, ale ostatecznie wybór padł na Racibórz - tam jeszcze na rowerze nie byłem i od dawna planowałem tam się wybrać. Do wyjazdu zdecydowali się dołączyć Magda,Edek,Marcin,Andrzej i Artur. Po godzinie 8 ruszamy. Na ulicy Kasztanowej wbijamy się na trasę rowerową R4, którą docieramy Olzy. Szlak ten w porównaniu z poprzednimi latami jest dobrze oznakowany, poza drobnymi wyjątkami gdzie musieliśmy korzystać z TrekBuddy, bez problemów docieramy do celu. W Olzie z trasy R4 wbijamy na Rowerowy Szlak Odry Olza-Malina, którym kierujemy się do Raciborza. Za Roszkowem trasa prowadzi wałami zbiornika Polder Buków. Po dojechaniu do drogi Krzanowice - Syrynia zaczynają się małe problemy, brak znakowania szlaku, ale od czego jest nawigacja, puki bateria pełna :p Między Łapaczem a Tworkowem jedziemy technicznymi drogami, co chwila grzęznąć w błocie. W Tworkowie odwiedzamy ruiny pałacu z XVI wieku, zniszczonego w 1931 i 1945 roku. Od Tworkowa szlak już oznakowany jest przyzwoicie i bez większych problemów docieramy do Raciborza. Pierwszy postów robimy koła Raciborskiej Fabryki Kotłów - Rafako, kolejny dłuższy na rynku. Tu po chwili dołącza do nas kolejna grupa rowerzystów, jak się okazuję to ekipa z Rybnika, która od piątku jest na trasie Rybnik - Cieszyn - Opava - Rybnik. W grupie z Rybnika dwóch naszych znajomych z Jastrzębskich Rajdów Rowerowych, jednak ten świat jest mały. Z Raciborza kierujemy się szlakiem Krnov - Katowice w stronę Rybnika, jeszcze tylko fotka z monter trackami na wylotówce z miasta i opuszczamy Racibórz. Po dojechaniu do Orzepowic zmieniamy szlak na zielony prowadzący do Radlina. Z Radlina przez Szwajcarię Jankowicką docieramy do Jankowic, skąd przez Świerklany i Gogołową wracamy do Jastrzębia.

Zaliczone gminy:
- Racibórz
- Kornowac
- Lyski

Trasa:
Route 2 813 039 - powered by www.bikemap.net

Na trasie R4
Na trasie R4 © sebleg

Pałac w Tworkowie
Pałac w Tworkowie © sebleg

Gdy jedziemy to szczukapi same wskakują na haczyk
Gdy jedziemy to szczukapi same wskakują na haczyk © sebleg

Przed RaFaKo
Przed RaFaKo © sebleg

Racibórz - cel naszej wyprawy
Racibórz - cel naszej wyprawy © sebleg

Wspólna fota z ekipą z Rybnika
Wspólna fota z ekipą z Rybnika © sebleg

Zamieniamy dwa kółka na troszke większe cztery
Zamieniamy dwa kółka na troszke większe cztery © sebleg


Dane wyjazdu:
95.74 km 0.00 km teren
05:17 h 18.12 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

"Szlak Początków Górnictwa Węglowego" i Czerwona trasa rowerowa Rybnik - Lubomia-Światłowiec

Niedziela, 7 września 2014 · dodano: 07.09.2014 | Komentarze 0

Korzystając z dobrej pogody postanawiam "zaliczyć" dziś 2 nowe szlaki:
zielony szlak rowerowy:"Szlak Początków Górnictwa Węglowego"
czerwona trasa rowerowa Rybnik - Lubomia-Światłowiec

Zaliczone 2 gminy:
- Gaszowice
- Jejkowice

Najpierw jadę do Jankowic, tu żółtym szlakiem Jankowice-Pszów przez Szwajcarią Jankowicką docieram do Radlina. Przy stacji PKP Radlin-Obszary rozpoczyna się zielony trasa rowerowa "Szlak Początków Górnictwa Węglowego".Największy zabytek na trasie to Kopalnia Ignacy i zabytkowy szyb "Głowacki" z 1900 roku. Trasa kończy się w Orzepowicach w pobliżu ośrodka „Kotwica” położonego nad zachodnim brzegiem Jeziora Rybnickiego. W miejscy tym krzyżują się cztery rybnickie trasy rowerowe. Tu też ma swój początek kolejny na dziś szlak, czyli czerwona trasa do Lubomi-Światłowca. Szlak prowadzi przez dzielnicę Zebrzydowice,Buzowice,Czernicę,Rydułtowy,Krzyżkowice do Lubomi. Trasa kończy się w lesie na skrzyżowaniu z żółtą trasą rowerową powiatu wodzisławskiego. Żółtym szlakiem docieram do drogi asfaltowej, którą docieram do Pszowa, skąd przez Wodzisław wracam do Jastrzębia.

Trasa:
Route 2 788 899 - powered by www.bikemap.net

Dożynki w Jankowicach
Dożynki w Jankowicach © sebleg

Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Jankowicach
Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Jankowicach © sebleg

Szwajcaria Jankowicka
Szwajcaria Jankowicka © sebleg

Szwajcaria Jankowicka 2
Szwajcaria Jankowicka 2 © sebleg

Na żółtym szlaku Jankowice-Pszów
Na żółtym szlaku Jankowice-Pszów © sebleg

Park Leśny w Radlinie
Park Leśny w Radlinie © sebleg

Początek zielonej trasy do Orzepowic
Początek zielonej trasy do Orzepowic © sebleg

Szyb
Szyb "Głowacki" z 1900r w kopalni Ignacy © sebleg

Na zielonym szlaku Radlin-Obszary - Orzepowice
Na zielonym szlaku Radlin-Obszary - Orzepowice © sebleg

Przystań
Przystań "Kotwica" w Orzepowicach - skrzyżowanie rybnickiech tras rowerowych © sebleg
Kategoria 50-100, Na szlaku, Solo


Dane wyjazdu:
67.43 km 0.00 km teren
03:48 h 17.74 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Trasa rowerowa Jankowice - Radlin - Pszów

Wtorek, 26 sierpnia 2014 · dodano: 26.08.2014 | Komentarze 0

Nadszedł czas na poznanie nowej trasy rowerowej. Po obiedzie ruszam z Edkiem do Jankowic, gdzie pod Kościołem pod wezwaniem Bożego Ciała rozpoczyna się szlak rowerowy z Jankowic do Pszowa przez Radlin. Trasa prowadzi w dół ulicą Rybnicką w kierunku Sanktuarium Studzienka Jankowicka. Kawałek za sanktuarium rozpoczyna się pierwszy odcinek dedykowany tylko rowerom , ostry zjazd do wąwozu w głąb lasu. Tu najprzyjemniejszy odcinek szlaku, kilkukilometrowy leśny dukt, szeroki i płaski. Po pokonaniu lasu docieramy do Radlina. Mijamy Park Zielony, a następnie jedziemy obok stacji kolejowej Radlin-Obszary. Tu też rozpoczyna się szlak do Orzepowic. Z Radlina trasa prowadzi nas w kierunku Rydułtów. Po dojechaniu ulicą Domeyki do głównej drogi, trasa skręca w polną drogę i prowadzi w stronę Lasu Pańskiego, to kolejny odcinek gdzie szosówka będzie miała problem. Ścieżka jest wąska i podmokła. Po dojechaniu do drogi asfaltowej skręcamy w ulicę Kraszewskiego, aby po chwili skręcić w prawo ponownie w polna drogę. Po pokonaniu tego odcinka trasy docieramy do Pszowa, gdzie pod Bazyliką Narodzenia Najświętszej Maryi Panny trasa rowerowa z Jankowic ma swój koniec. Po przejechaniu trasy główną drogę docieramy do Wodzisławia, skąd przez Mszanę wracamy do Jastrzębia.

Kolejne dwie gminy zaliczone na rowerze:
- Radlin
- Rydułtowy


Route 2 772 865 - powered by www.bikemap.net
Kościołem pod wezwaniem Bożego Ciała w Jankowicach
Kościołem pod wezwaniem Bożego Ciała w Jankowicach © sebleg

Drewniany kościół parafii Bozego Ciała w Jankowicach
Drewniany kościół parafii Bozego Ciała w Jankowicach © sebleg

Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie
Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie © sebleg


Dane wyjazdu:
121.51 km 0.00 km teren
06:52 h 17.70 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Jastrzębie-Zdrój - Oświęcim - Muzeum Auschwitz-Birkenau

Sobota, 23 sierpnia 2014 · dodano: 23.08.2014 | Komentarze 0

Kolejny weekend - kolejny wypad w większym gronie. Na dziś zaplanowaliśmy wyjazd do Oświęcimia, z finałem pod Muzeum Auschwitz-Birkenau. Poranek nie napawał optymizmem, mokro po nocnych opadach i spore zachmurzenie. Warunki nie przestraszyły wszystkich i w 5 osobowym  składzie ruszamy w trasę. Na szczęście pogoda się szybko poprawia i już za Studzionką można jechać na krótkim rękawie. Po drodze krótki postój na rynku w Pszczynie, kolejny już w Oświęcimiu. Tu najpierw odwiedzamy obóz Brzezince, następnie obóz Auschwitz-Birkenau. Po wciągnięciu czegoś ciepłego ze znajdującego się na terenie parkingu Snack Baru, co nazywało się zapiekanką a było gumowate jak podeszwa trampka, ruszamy w drogę powrotną. W Miedźnej trochę zbaczamy z drogi, ale dzięki temu możemy zobaczyć zabytkowy drewniany kościół św. Klemensa z XVII w. i uzupełnić braki w prowiancie. Przed 17 jesteśmy w Jastrzębiu.

Tym wyjazdem zaliczam 3 nowe gminy:
- Miedźna
- Oświęcim - teren miejski
- Oświęcim - obszar wiejski

Trasa: Jastrzębie-Zdrój - Bzie - Pawłowice - Studzionka - Pszczyna - Bodzów - Miedźna - Harmęże - Pławy - Oświęcim

Route 2 769 617 - powered by www.bikemap.net


Przed Pałacem w Pszczynie
Przed Pałacem w Pszczynie © sebleg

Drewniany kościół św. Klemensa z XVII w. - Miedźna
Drewniany kościół św. Klemensa z XVII w. - Miedźna © sebleg

Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka)
Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka) © sebleg

Wieżyczka wartownicza przy Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka)
Wieżyczka wartownicza przy Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka) © sebleg


Wartownia i brama główna Auschwitz II (Birkenau)
Wartownia i brama główna Auschwitz II (Birkenau) © sebleg

Przed Auschwitz I (Oświęcim)
Przed Auschwitz I (Oświęcim) © sebleg




Dane wyjazdu:
139.13 km 0.00 km teren
07:23 h 18.84 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Trasa powiatu wodzisławskiego i nie tylko

Niedziela, 17 sierpnia 2014 · dodano: 18.08.2014 | Komentarze 1

Ostatnio znalazłem opis ciekawej trasy z Wodzisławia Śląskiego do Olzy. Trasa powiatu wodzisławskiego ma 52km długości, większa część prowadzi przez lasy i polne drogi.
Postanowiło mi towarzyszyć 5 osób, w tym Artur który przyjechał z Katowic, aby razem z nami spędzić kilka godzin na rowerze. Po godzinie 8 ruszamy w kierunku Wodzisławia. Po dojechaniu do Bukowa na chwilę następuję pokojowy rozłam w naszej grupie. Asia z Arkiem jadę dalej żółtym w szlakiem do Olzy, a ja z Andrzejem i Sylwkiem postanawiamy przejechać czerwony szlak do przejścia granicznego Owsiszcze - Pišt. Po drodze w Krzyżanowicach odwiedzamy Pałac książąt Lichnowskich. W Olzie doganiamy Asię i Artura, tu przerwa na coś ciepłego do jedzenia,bo ile można jechać na batonach. Po odpoczynku jedziemy do Zabełkowa gdzie znajduje się kolejny cel naszego wyjazdu - ścieżka przyrodnicza "Graniczne Meandry Odry" Zabełków - Chałupki. W Chałupkach przekraczamy granicę i czeskimi szlakami rowerowymi docieramy do przejścia granicznego w Gołkowicach, skąd już prosta droga do Jastrzębia.

Route 2 769 624 - powered by www.bikemap.net


W Wodzisławiu pod UM
W Wodzisławiu pod UM © sebleg
Miasto leży na 50 równoleżniku co unaocznia obelisk na granitowym postumencie przed Urzędem Miasta.

My też tu byliśmy
My też tu byliśmy © sebleg
Początek rowerowej trasy powiatu wodzisławskiego znajduję się pod stadionem Odry w Wodzisławiu.

Kolonia Fryderyk
Kolonia Fryderyk © sebleg
Gorzyce Kolonia Fryderyk - pozostałości po dawnej kopalni

Kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
Kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy © sebleg

Kaplica Różańcowa
Kaplica Różańcowa © sebleg
Kaplica Matki Boskiej Różańcowej w Bukowie. Usytuowana na tzw. Kaczym Rynku, u zbiegu ulic Głównej, Odrzańskiej i Strażackiej. Kaplica znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.Zbudowana w 1770 roku.


Kościół pw. św. Anny w Krzyżanowicach
Kościół pw. św. Anny w Krzyżanowicach © sebleg

Przed OSP Owsiszcze
Przed OSP Owsiszcze © sebleg

Owsiscze nas żegnają
Owsiscze nas żegnają © sebleg

Przed Pałacem książąt Lichnowskich
Przed Pałacem książąt Lichnowskich © sebleg
Pałac książąt Lichnowskich w Krzyżanowicach. Obecnie znajduję się tu zgromadzenie sióstr Franciszkanek i DPS "Różany Pałac". W przeszłości w latach 1843-1848 w pałacu przebywał i tworzył Franciszek Liszt.

Rocznik 1954
Rocznik 1954 © sebleg
W Krzyżanowicach spotykamy Pana jadącego na zlot na swojej maszynie z 1954 roku.

Meandry Odry
Meandry Odry © sebleg
Ścieżka rozpoczyna się w Zabełkowie przy zjeździe z DK 78, a kończy się nieopodal dworca PKS w Chałupkach. Ma długość 3,5 km i  praktycznie cała prowadzi płytami betonowymi. Po drodze mamy 6 tablic informacyjnych oraz 2 miejsca odpoczynku.

Elektrownia w Dziećmorowicach
Elektrownia w Dziećmorowicach © sebleg
Elektrownia wybudowana 1971-1976 w północnej części gminy, pomiędzy linią kolejową a Olzą. Jej kominy są widoczne z odległości kilkudziesięciu kilometrów, między innymi z Jastrzębia. Jest największą elektrownią w Czechach zasilaną węglem kamiennym. W roku 1998 zainstalowano filtry przeciw zanieczyszczaniu powietrza.


To był dzień na "+"
Zaliczone 3 nowe gminy: Pszów, Lubomia i Krzyżanowice.
Zaliczone 3 szlaki : trasa rowerowa powiatu wodzisławskiego , czerwona trasa rowerowa nr 348 z Bukowa do przejścia granicznego Owsiszcze - Pišt , ścieżka przyrodnicza "Graniczne Meandry Odry" Zabełków - Chałupki.


Dane wyjazdu:
93.26 km 0.00 km teren
04:59 h 18.71 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Zielona trasa rowerowa nr 10 z Rybnika do Suszca, przez Żory.

Niedziela, 10 sierpnia 2014 · dodano: 10.08.2014 | Komentarze 0

Nadszedł weekend i nadszedł czas na kolejny wspólny wyjazd w większym gronie. Tym razem w planie przejazd zielona trasą rowerową nr 10 z Rybnika do Suszca, przez Żory. Na miejscu zbiórki rano melduje się 10 osób, po drodze, w Świerklanach dołącza jeszcze Marcin, prosto po nocce - szacun :) W 11 osób kierujemy się w stronę Rybnika. W Jankowicach Rybnickich odbijamy na chwilę od zaplanowanej trasy, aby odwiedzić Sanktuarium Najświętszego Sakramentu - Studzienka.
Nasz szlak swój początek ma na rybnickich błoniach w dzielnicy Paruszowiec. Spora część trasy prowadzi przez tereny leśne. Na jednym z leśnych odcinków, próba uniknięcia kontaktu z tylnym kołem roweru, który jedzie przede mną kończy się wypadnięciem z drogi i wpadnięciem do strumyka. Na szczęście nie był zamulony, ale jakaś strata musiała być, jak się później okazało wypadł bidon.Po dojechaniu do Pojezierza Palowickiego robimy krótki postój przed wieżą wsadową istniejącej tutaj w XIX wieku Huty Waleska, a następnie kierujemy się w stronę Żor. W Żorach krótka wizyta w Miasteczku Twinpigs i można ruszać dalej w stronę Suszca. Z Suszca gdzie zielony szlak ma swój koniec jedziemy dalej Plessówką, którą docieramy do Pawłowic. Pod UG w Pawłowicach schładzamy się w fontannie i ruszamy dalej przez Las Kuziok i Bzie docieramy do Jastrzębia.
Kolejny wyjazd za tydzień.


Route 2 747 099 - powered by www.bikemap.net
Zbiórka na Bożka
Zbiórka na Bożka © sebleg

Sanktuarium Najświętszego Sakramentu - Studzienka
Sanktuarium Najświętszego Sakramentu - Studzienka © sebleg

Familoki w Boguszowicach
Familoki w Boguszowicach © sebleg

Miasteczko Twinpigs
Miasteczko Twinpigs © sebleg

Fontanna przed UG w Pawłowicach
Fontanna przed UG w Pawłowicach © sebleg

Żaba nie zmieniła się w księżniczkę
Żaba nie zmieniła się w księżniczkę © sebleg




Dane wyjazdu:
97.10 km 0.00 km teren
05:07 h 18.98 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Skoczów - Cieszyn - Karvina

Sobota, 2 sierpnia 2014 · dodano: 02.08.2014 | Komentarze 0

Na dziś zaplanowany mieliśmy wyjazd do Skoczowa, skąd czerwonym szlakiem przez Goleszów i Dzięgielów jechaliśmy do Cieszyna. Następnie trochę po Czechach: Czeski Cieszyn-Chotebuz-Karwina i powrót do Jastrzębia.
Tym razem towarzyszy mi liczne grono. Na Bożka zjawiają się Asia,Maciej,Janusz,Mati,Andrzej i dwóch Marcinów. Kilka minut po 8 nasza ósemka kieruję się w stronę Skoczowa. W Skoczowie rozpoczynamy jazdę czerwonym szlakiem , zahaczamy o Muzeum imienia Gustawa Morcinka i rynek. Ze Skoczowa ruszamy w kierunku południowo-wschodnim, początkowo jadąc przez równinne tereny, by po przekroczeniu mostu na Bładnicy wjechać na wzniesienia Pogórza Cieszyńskiego. W Dzięgielowie jedziemy obok diakonatu Eben-Ezer. Jest to ośrodek należący do kościoła ewangelickiego, w którym przebywają diakonisy – niezamężne kobiety, które na co dzień pomagają osobom mieszkającym w sąsiednich domach opieki. Przez dzielnicę Mnisztwo i Błogocice docieramy do centrum Cieszyna. Na rynku krótki odpoczynek, niektórzy chcieli zażyć kąpieli w fontannie, ale ze względu na obecność niepełnoletnich skończyło się tylko na fotkach. Na rynku w Cieszynie odbywał się dziś zlot starych samochodów w większości to Trabanty, kiedy ruszają z rynku jedziemy za nimi, w towarzystwie klaksonów i spalin docieramy do Czeskiego Cieszyna. Krótka wizyta na rynku i kierujemy się w stronę Karwiny. Omijamy główną drogę wybierając sieć czeskich szlaków rowerowych. Przed Karwiną trasa rowerowa jest w przebudowie, z każdym ruchem korbą nasze rowery stają się coraz bardziej oblepione błotkiem. Po chwili wszyscy razem czyścimy z grubsza nasze rowery i buty, ujeb... na maxa ale humory dopisywały. W Karwinie mały postój na coś do picia, a potem już tylko skrótem do Marklowic i kierunek Jastrzębie.

Route 2 725 618 - powered by www.bikemap.net

Muzeum im. Gustawa Morcinka
Muzeum im. Gustawa Morcinka © sebleg

Dzięgielów
Dzięgielów © sebleg

Diakonat Eben-Ezer
Diakonat Eben-Ezer © sebleg

Janusz
Janusz © sebleg

Asia w dobrym humorze
Asia w dobrym humorze © sebleg

Dojechaliśmy do Cieszyna
Dojechaliśmy do Cieszyna © sebleg

Zlot samochodów w Cieszynie
Zlot samochodów w Cieszynie © sebleg

Na rynku w Cieszynie
Na rynku w Cieszynie © sebleg

Cieszyn
Cieszyn © sebleg

Czeski Cieszyn
Czeski Cieszyn © sebleg

Tak wyglądały nasze rowery po drodze
Tak wyglądały nasze rowery po drodze © sebleg




Dane wyjazdu:
157.64 km 0.00 km teren
08:37 h 18.29 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Těrlicko - Jablunkov - Istebna - Wisła (Przełęczy Szarcula)

Niedziela, 27 lipca 2014 · dodano: 27.07.2014 | Komentarze 0

11 godzin poza domem - 5,25l wypitych płynów - 157km wykręcone :)

Na dziś planuję wycieczkę Pętlą rowerową Euroregionu Śląsk Cieszyński od Albrechtic w stronę granicy z Polską w Jasnowicach. Wstaję z nastawieniem, że może będę musiał w pojedynkę pokonać ten dystans. Na miejscu zbiórki miłe zaskoczenie, zjawia się Tomek, który postanawia mi towarzyszyć przez pierwsze kilometry. Docieramy wspólnie do Stonavy. Tomek wraca do Karviny zwiedzić Park i rynek, a ja rozpoczynam serię podjazdów. Od Stonavy do Wisły trasa to na przemian podjazdy i zjazdy, podjazdy często 12%, ale za to jakie widoki, warto było się wybrać. Po 15 docieram na Przełęczy Szarcula, teraz już z górki. Po drodze jeszcze krótkie postoje przy Zameczku Prezydenta RP i na zaporze Zbiornika Czarne.

Route 2 721 261 - powered by www.bikemap.net
Most na Olzie w Darkovie
Most na Olzie w Darkovie © sebleg

Tomek w Stonavie
Tomek w Stonavie © sebleg

... ja też się załapałem na foto :p
... ja też się załapałem na foto :p © sebleg

Kościół p.w. św. Marii Magdaleny w Stonavie
Kościół p.w. św. Marii Magdaleny w Stonavie © sebleg

Farma w Stonavie
Farma w Stonavie © sebleg

Kościół p.w. św. Piotra i św. Pawła w Albrechticach
Kościół p.w. św. Piotra i św. Pawła w Albrechticach © sebleg

Na zaporze w Terlicku
Na zaporze w Terlicku © sebleg

Widok ze wzgórza Kostelec
Widok ze wzgórza Kostelec © sebleg

Tajemniczy obiekt
Tajemniczy obiekt © sebleg

Widoczek z trasy
Widoczek z trasy © sebleg

Kolejny widoczek ... w oddali prawdopodobnie Ostry i Jaworowy
Kolejny widoczek ... w oddali prawdopodobnie Ostry i Jaworowy © sebleg

Guty, drewniany kościół z 1563 roku
Guty, drewniany kościół z 1563 roku © sebleg

Znakowanie trasy
Znakowanie trasy © sebleg

Jablunkov
Jablunkov © sebleg

Widok ze Stecówki
Widok ze Stecówki © sebleg

Zameczek - Rezydencja Prezydenta RP
Zameczek - Rezydencja Prezydenta RP © sebleg

Lądowisko przy Zameczku
Lądowisko przy Zameczku © sebleg

Zapora na Zbiorniku Czarne
Zapora na Zbiorniku Czarne © sebleg
Kategoria >100, Na szlaku, Solo