Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi sebleg z miasteczka Jastrzębie-Zdrój. Mam przejechane 9295.08 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 18.33 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.


2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl

Moje zdjęcia



Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy sebleg.bikestats.pl


Free counters!
Wpisy archiwalne w kategorii

Z Agatsonem

Dystans całkowity:3724.08 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:197:58
Średnia prędkość:18.81 km/h
Liczba aktywności:79
Średnio na aktywność:47.14 km i 2h 30m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
109.40 km 0.00 km teren
05:47 h 18.92 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Bunkry i czołgi w Darkovicach

Niedziela, 19 października 2014 · dodano: 19.10.2014 | Komentarze 0

Dziś wybraliśmy się na planowaną od pewnego czasu wycieczkę w okolicę czeskich Darkovic, aby zobaczyć będące tam bunkry i czołgi. Zanim wyruszyliśmy pojawił się pierwszy problem. Magda zapodziała gdzieś klucz umożliwiający odczepienie fotelika od roweru, po nieudanych próbach odłączenia fotelika zapada decyzja, że jednak musi jechać z dodatkowym balastem. Do Chałupek docieramy trasą R4, przekraczamy granicę i kierujemy się czeskimi szlakami rowerowymi w stronę Darkovic. Po drodze odwiedzamy zamek i pole golfowe w Silherovicach.
Czeskie fortyfikacje Hlucin - Darkovice wchodzące w skład czechosłowackiej linii obronnej powstawały pod koniec lat 30. Bunkry wyposażone w ciężki sprzęt miały dać odpór hitlerowskiemu najeźdźcy. Przy ich budowie korzystano z pomocy inżynierów francuskich, twórców potężnej linii Maginota (system wielopoziomowych bunkrów, doskonale uzbrojonych). Niestety, czeskie umocnienia nie odegrały żadnej roli w historii II Wojny Światowej. Bunkry weszły w roku 1938 w posiadanie Polski, po zajęciu przez nią Zaolzia (terenów przyległych do rzeki Olzy). Później, w roku 1939, przypadły Niemcom. W roku 1945, u schyłku II Wojny Światowej, broniły się w nich oddziały niemieckie.
Po dotarciu na miejsce zaraz przy drodze stoi okazały bunkier otoczony betonowymi zaporami przeciw czołgowymi i zasiekami a wszystko wygląda tak jakby front zatrzymał się w tym miejscu niedawno, obok czołgi T-34. Jadąc dalej drogą natrafiamy na kolejne bunkry i czołgi. Kolejne cztery bunkry są po prawej stronie drogi w lesie. Dla fanów historii i fortyfikacji to wspaniałe miejsce na wycieczkę.
Po obejrzeniu i obfotografowaniu miejscowych fortyfikacji kierujemy się do Bohumina. Tu kolejny przykry moment wyjazdu, Magda nie wypina się z spd-eków i rozbija kolano. Z Bohumina jedziemy do Karwiny, skąd wracamy do Jastrzębia.

Trasa:
Route 2 832 720 - powered by www.bikemap.net
Golf Club Silherovice
Golf Club Silherovice © sebleg

Czołg zdobyty
Czołg zdobyty © sebleg

My się nie poddajemy
My się nie poddajemy © sebleg

Rowerowy czołg
Rowerowy czołg © sebleg

Chyba T-34
Chyba T-34 © sebleg

Jest i bunkier
Jest i bunkier © sebleg

Kolejny bunkier w lesie
Kolejny bunkier w lesie © sebleg




Dane wyjazdu:
104.87 km 0.00 km teren
05:19 h 19.72 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Zielona trasa rowerowa Kobiór - Radostowice + Pszczyna, Poręba, Strumień

Niedziela, 5 października 2014 · dodano: 05.10.2014 | Komentarze 1

Trasa rowerowa z Kobióra do Radostowic

Dziś siedmioosobową grupą ruszamy po 8 na zieloną trasę rowerową z Kobióra do Radostowic. Przez Bzie i Las Kuziok docieramy do Pawłowic. Tu wbijamy na Plessówkę, którą docieramy do Kobióra. Obok budynku nadleśnictwa Kobiór początek ma cel naszego wyjazdu. Na trasie odwiedzamy bazę rakietową Czarków, tu kiedyś stacjonowały zestawy rakietowe S-125 Newa, obecnie obiekt ten, nieczynny od 2001, roku niszczeje i zarasta. Po kilku kilometrach leśnymi drogami docieramy do miejscowości Radostowice, w której podczas II wojny światowej zlokalizowany był podobóz KL Auschwitz. Jego więźniowie wykorzystywani byli głównie do prac leśnych. W Radostowicach, przy skrzyżowaniu głównej ulicy z drogą wojewódzką nr 935 Żory – Pszczyna kończy swój bieg zielona trasa rowerowa. Tu też rozstajemy się z Tomkiem, który wraca do Jastrzębia, a my skręcamy w kierunku Pszczyny. Tu robimy dłuższą przerwę na ciepły posiłek. Z Pszczyny trasą R4 kierujemy się do Strumienia, z przerwą na tamie w Porębie. W Strumieniu kilka wdechów solanki i można ruszać dalej w kierunku Pawłowic. Tu Janusz odbija na Rowień , a reszta wraca do Jastrzębia.

Trasa:
Route 2 819 529 - powered by www.bikemap.net
Na Plessówce
Na Plessówce © sebleg

Baza rakietowa Czarków
Baza rakietowa Czarków © sebleg

Zamek w Pszczynie
Zamek w Pszczynie © sebleg

Solanka w Strumieniu
Solanka w Strumieniu © sebleg

Tama w Porębie
Tama w Porębie © sebleg





Dane wyjazdu:
127.59 km 0.00 km teren
07:06 h 17.97 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Racibórz zaliczony ... i nie tylko.

Poniedziałek, 29 września 2014 · dodano: 29.09.2014 | Komentarze 0

Początkowo w planach miałem inny wyjazd, ale ostatecznie wybór padł na Racibórz - tam jeszcze na rowerze nie byłem i od dawna planowałem tam się wybrać. Do wyjazdu zdecydowali się dołączyć Magda,Edek,Marcin,Andrzej i Artur. Po godzinie 8 ruszamy. Na ulicy Kasztanowej wbijamy się na trasę rowerową R4, którą docieramy Olzy. Szlak ten w porównaniu z poprzednimi latami jest dobrze oznakowany, poza drobnymi wyjątkami gdzie musieliśmy korzystać z TrekBuddy, bez problemów docieramy do celu. W Olzie z trasy R4 wbijamy na Rowerowy Szlak Odry Olza-Malina, którym kierujemy się do Raciborza. Za Roszkowem trasa prowadzi wałami zbiornika Polder Buków. Po dojechaniu do drogi Krzanowice - Syrynia zaczynają się małe problemy, brak znakowania szlaku, ale od czego jest nawigacja, puki bateria pełna :p Między Łapaczem a Tworkowem jedziemy technicznymi drogami, co chwila grzęznąć w błocie. W Tworkowie odwiedzamy ruiny pałacu z XVI wieku, zniszczonego w 1931 i 1945 roku. Od Tworkowa szlak już oznakowany jest przyzwoicie i bez większych problemów docieramy do Raciborza. Pierwszy postów robimy koła Raciborskiej Fabryki Kotłów - Rafako, kolejny dłuższy na rynku. Tu po chwili dołącza do nas kolejna grupa rowerzystów, jak się okazuję to ekipa z Rybnika, która od piątku jest na trasie Rybnik - Cieszyn - Opava - Rybnik. W grupie z Rybnika dwóch naszych znajomych z Jastrzębskich Rajdów Rowerowych, jednak ten świat jest mały. Z Raciborza kierujemy się szlakiem Krnov - Katowice w stronę Rybnika, jeszcze tylko fotka z monter trackami na wylotówce z miasta i opuszczamy Racibórz. Po dojechaniu do Orzepowic zmieniamy szlak na zielony prowadzący do Radlina. Z Radlina przez Szwajcarię Jankowicką docieramy do Jankowic, skąd przez Świerklany i Gogołową wracamy do Jastrzębia.

Zaliczone gminy:
- Racibórz
- Kornowac
- Lyski

Trasa:
Route 2 813 039 - powered by www.bikemap.net

Na trasie R4
Na trasie R4 © sebleg

Pałac w Tworkowie
Pałac w Tworkowie © sebleg

Gdy jedziemy to szczukapi same wskakują na haczyk
Gdy jedziemy to szczukapi same wskakują na haczyk © sebleg

Przed RaFaKo
Przed RaFaKo © sebleg

Racibórz - cel naszej wyprawy
Racibórz - cel naszej wyprawy © sebleg

Wspólna fota z ekipą z Rybnika
Wspólna fota z ekipą z Rybnika © sebleg

Zamieniamy dwa kółka na troszke większe cztery
Zamieniamy dwa kółka na troszke większe cztery © sebleg


Dane wyjazdu:
24.89 km 0.00 km teren
01:17 h 19.39 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Marklowice

Sobota, 20 września 2014 · dodano: 20.09.2014 | Komentarze 0

Kategoria 0-25, Z Agatsonem


Dane wyjazdu:
34.71 km 0.00 km teren
01:42 h 20.42 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Trening

Poniedziałek, 8 września 2014 · dodano: 08.09.2014 | Komentarze 0



Dane wyjazdu:
34.53 km 0.00 km teren
01:34 h 22.04 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Treningowo na Trakcie Reitzensteinów

Środa, 3 września 2014 · dodano: 03.09.2014 | Komentarze 0



Dane wyjazdu:
110.66 km 0.00 km teren
06:48 h 16.27 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Rajd rowerowy na Wielką Czantorię (995m n.p.m.)

Niedziela, 31 sierpnia 2014 · dodano: 01.09.2014 | Komentarze 0

Rajdem rowerowym na Wielką Czantorię, z podjazdem od Czech kończymy sezon wspólnych wyjazdów w Beskidy. Zbiórka o 8 przed sklepem ToMaZi Bike. Przed startem wręczenie medali za cały sezon dla uczestników Jastrzębskich Rajdów Rowerowych, wspólne foto i można ruszać. Chwile wcześniej jesteśmy świadkami wystrzału dętki, efekt dźwiękowy robił wrażenie, dobrze, że nie doszło do tego podczas zjazdu. Jedziemy znaną nam trasą z rajdu na Małą Czantorię, a więc Zebrzydowice - Kończyce - Zamarski - Goleszów - Cisownica. Po odpoczynku na wzgórzu Małej Czantorii rozpoczynamy trudny podjazd od strony Czech. O 14:30 meldujemy się na szczycie Czartorii Wielkiej, pamiątkowe zdjęcia i rozpoczynamy powrót do Jastrzębia już mniejszymi grupkami. Wspólnie z Edkiem podczas zjazdu, między polskim a czeskich schroniskiem spotykamy Asię i Magdę, zaliczamy im zdobycie Czantorii i wspólnie zjeżdżamy do Ustronia. Tu postanawiamy coś zjeść ciepłego, dzięki czemu docieramy do Jastrzębia już po oberwaniu chmury. Między Skoczowem, a Drogomyślem dogania nas dwóch uczestników rajdu z Rybnika i drogę do Jastrzębia pokonujemy wspólnie z krótkimi postojami na zakupy w Drogomyślu i Bziu.

Trasa:
Route 2 780 902 - powered by www.bikemap.net
Wspólne zdjęcie przed startem
Wspólne zdjęcie przed startem © sebleg

No to jedziemy
No to jedziemy © sebleg

Strefa bufetu
Strefa bufetu © sebleg

Czasem było z górki
Czasem było z górki © sebleg

Na trasie
Na trasie © sebleg

Zdobywcy Wielkiej Czantorii
Zdobywcy Wielkiej Czantorii © sebleg

Wspólne zdjęcie na szczycie Wielkiej Czantorii
Wspólne zdjęcie na szczycie Wielkiej Czantorii © sebleg

Rozpoczynamy zjazd
Rozpoczynamy zjazd © sebleg

W drodze powrotnej na Małej Czantorii
W drodze powrotnej na Małej Czantorii © sebleg

W drodze powrotnej na Małej Czantorii (2)
W drodze powrotnej na Małej Czantorii (2) © sebleg






Dane wyjazdu:
67.43 km 0.00 km teren
03:48 h 17.74 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Trasa rowerowa Jankowice - Radlin - Pszów

Wtorek, 26 sierpnia 2014 · dodano: 26.08.2014 | Komentarze 0

Nadszedł czas na poznanie nowej trasy rowerowej. Po obiedzie ruszam z Edkiem do Jankowic, gdzie pod Kościołem pod wezwaniem Bożego Ciała rozpoczyna się szlak rowerowy z Jankowic do Pszowa przez Radlin. Trasa prowadzi w dół ulicą Rybnicką w kierunku Sanktuarium Studzienka Jankowicka. Kawałek za sanktuarium rozpoczyna się pierwszy odcinek dedykowany tylko rowerom , ostry zjazd do wąwozu w głąb lasu. Tu najprzyjemniejszy odcinek szlaku, kilkukilometrowy leśny dukt, szeroki i płaski. Po pokonaniu lasu docieramy do Radlina. Mijamy Park Zielony, a następnie jedziemy obok stacji kolejowej Radlin-Obszary. Tu też rozpoczyna się szlak do Orzepowic. Z Radlina trasa prowadzi nas w kierunku Rydułtów. Po dojechaniu ulicą Domeyki do głównej drogi, trasa skręca w polną drogę i prowadzi w stronę Lasu Pańskiego, to kolejny odcinek gdzie szosówka będzie miała problem. Ścieżka jest wąska i podmokła. Po dojechaniu do drogi asfaltowej skręcamy w ulicę Kraszewskiego, aby po chwili skręcić w prawo ponownie w polna drogę. Po pokonaniu tego odcinka trasy docieramy do Pszowa, gdzie pod Bazyliką Narodzenia Najświętszej Maryi Panny trasa rowerowa z Jankowic ma swój koniec. Po przejechaniu trasy główną drogę docieramy do Wodzisławia, skąd przez Mszanę wracamy do Jastrzębia.

Kolejne dwie gminy zaliczone na rowerze:
- Radlin
- Rydułtowy


Route 2 772 865 - powered by www.bikemap.net
Kościołem pod wezwaniem Bożego Ciała w Jankowicach
Kościołem pod wezwaniem Bożego Ciała w Jankowicach © sebleg

Drewniany kościół parafii Bozego Ciała w Jankowicach
Drewniany kościół parafii Bozego Ciała w Jankowicach © sebleg

Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie
Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie © sebleg


Dane wyjazdu:
121.51 km 0.00 km teren
06:52 h 17.70 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Jastrzębie-Zdrój - Oświęcim - Muzeum Auschwitz-Birkenau

Sobota, 23 sierpnia 2014 · dodano: 23.08.2014 | Komentarze 0

Kolejny weekend - kolejny wypad w większym gronie. Na dziś zaplanowaliśmy wyjazd do Oświęcimia, z finałem pod Muzeum Auschwitz-Birkenau. Poranek nie napawał optymizmem, mokro po nocnych opadach i spore zachmurzenie. Warunki nie przestraszyły wszystkich i w 5 osobowym  składzie ruszamy w trasę. Na szczęście pogoda się szybko poprawia i już za Studzionką można jechać na krótkim rękawie. Po drodze krótki postój na rynku w Pszczynie, kolejny już w Oświęcimiu. Tu najpierw odwiedzamy obóz Brzezince, następnie obóz Auschwitz-Birkenau. Po wciągnięciu czegoś ciepłego ze znajdującego się na terenie parkingu Snack Baru, co nazywało się zapiekanką a było gumowate jak podeszwa trampka, ruszamy w drogę powrotną. W Miedźnej trochę zbaczamy z drogi, ale dzięki temu możemy zobaczyć zabytkowy drewniany kościół św. Klemensa z XVII w. i uzupełnić braki w prowiancie. Przed 17 jesteśmy w Jastrzębiu.

Tym wyjazdem zaliczam 3 nowe gminy:
- Miedźna
- Oświęcim - teren miejski
- Oświęcim - obszar wiejski

Trasa: Jastrzębie-Zdrój - Bzie - Pawłowice - Studzionka - Pszczyna - Bodzów - Miedźna - Harmęże - Pławy - Oświęcim

Route 2 769 617 - powered by www.bikemap.net


Przed Pałacem w Pszczynie
Przed Pałacem w Pszczynie © sebleg

Drewniany kościół św. Klemensa z XVII w. - Miedźna
Drewniany kościół św. Klemensa z XVII w. - Miedźna © sebleg

Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka)
Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka) © sebleg

Wieżyczka wartownicza przy Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka)
Wieżyczka wartownicza przy Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka) © sebleg


Wartownia i brama główna Auschwitz II (Birkenau)
Wartownia i brama główna Auschwitz II (Birkenau) © sebleg

Przed Auschwitz I (Oświęcim)
Przed Auschwitz I (Oświęcim) © sebleg




Dane wyjazdu:
11.55 km 0.00 km teren
00:30 h 23.10 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Objazd

Piątek, 22 sierpnia 2014 · dodano: 22.08.2014 | Komentarze 0

Kategoria 0-25, Z Agatsonem